• Ağustos

  29

  2017
 • 9267
 • 4
Cami Kapı Fiyatları

Cami Kapı Fiyatları

Kutsal Mabetlerimizden olan cami yapıları, artık daha modern ve teknolojik bir hal alıyor. Mimarlar ve Mühendisler tarafından tasarlanan yeni camilerin iç dizaynları, cami ziyaretçilerini şoka uğratıyor. Artık daha farklı yapı ve çizgiler ile oluşan cami kapıları karşılıyor bizleri cami girişinde. Genellikle ahşap olarak tercih edilen cami kapıları, birkaç farklı maddeden de üretilebiliyor.  Cami kapılarının fiyatları da birçok kıstasa göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin bir el oyması cami kapısı 5 kuruş iken makine oyması bir cami kapısı 3 kuruşa satılabiliyor. Bu nedenle caminin diğer ekipmanları ile uyum sağlayan özellikleri taşıması için bu analizin iyi yapılması gerekir.

cami kapı modelleri

cami kapı modelleri

Cami kapı modellerine bakacak olursak, neredeyse tüm motiflerin bir anlamı olduğu çağrışıyor aklımızda. Ve tabii ki bu doğru bir yargı. Cami kapılarının üzerindeki işlemeli motiflerin tamamı eski çağlardan geliyor. Selçuklu Mimarisi ile yapılan kapılar ile daha eski dönemde yapılan cami kapıları arasındaki fark görenleri hayrete düşürüyor. Bu nedenle yeni yapılan cami inşaatlarında tüm cami ekipmanlarının birbiriyle uyumlu olması camiyi daha farklı bir boyuta taşıyor. Bu evrede ise farklı cami ekipman tasarımları devreye girerek, cami cemaatinin de istek ve arzularına göre de değerlendirilerek cami kapısı imal ediliyor.

cami kapı fiyatları

cami kapı fiyatları

Kündekâri kapılarının tasarımları diğer kapılardan biraz daha farklıdır. Bunun nedeni Kündekâri sanatının dekoratif amaçlı olmasıdır. Genelde geometrik şekiller kullanılarak oluşturulan örüntüler kündekâri sanatını yansıtmayı hedefler.  Ayrıca kündekârinin farklı bir özelliği ise çivi kullanılmadan birbirine geçirilerek monte edilmeleridir. Bu ayrıcalığı sayesinde geçmiş dünya tarihinde birçok hükümdar bu sanatın taşınmazlarının içerisindeki mimaride kullanılmasını istemiştir. Kündekâri sanatını günümüzde hala kullanıyor ve bu teknikteki cami ekipmanlarını üretmeye devam ediyoruz. Kündekâri sanatı ile imal edilmiş bir kapı diğerlerinde göre maliyetli olacaktır.

cami kapıları

cami kapıları

Cami kapı modelleri ile fiyatları aralarında çok büyük farklar olabiliyor. En büyük fark ise el ve makina oyması olan 2 kapıda ortaya çıkıyor. CNC tekniği kullanarak imal edilen cami kapıları el oyma kapılara göre daha az maliyetli oluyorlar. El oyması kapıda gördüğünüz işçiliğin aynısını ne yazık ki makine oyması bir kapıda göremiyorsunuz. Detaylara inildiğinde kapının kalitesi kendini ele verebiliyor. Bu nedenle cami kapısı yaptırmak isteyen biri için önerilen teknik ise el oyması bir kapı sipariş etmesidir. Bu hem daha dayanıklı hem de daha görsel olacaktır, Kutsal Mabetlerimiz camiler için.

 

Cami Kapı Modellerimizden biriyle ilgileniyorsanız lütfen iletişime geçmek ve fiyat teklifi istemekten çekinmeyin.

BİR YORUM BIRAK

Yorumunuz 24 saat içerisinde yayınlacak.

Cancel reply

4 COMMENTS

 • Ali kaya
  6 Aralık 2019, 12:11 REPLY

  Merhabalar kolay gelsin. Ben yapmis olfugunuz bir kapi gordum begendim
  1 kapi birde merdivene ihtiyacim var kabi 150 genislik yukseklik 250 gibi. Merdiven. 28 basamak.11o uzunluk ev burasi bu konu hakinda bilgi vere bilirmiziniz. Yer sivas. Dogansar 5 ağac koyu bizim caminin ahsap islerini siz yapmissi iz sanirim. Tl 532524***. Selamlar

 • Yılmaz ALTANLAR
  17 Mayıs 2021, 20:50 REPLY

  köyümüzün camisine kapı yaptırmak istiyorum . 6584 views kapı fiyatını mailime atarsanız memnun olurum.
  mail adresim: @hotmail.com

 • aydın bayrak
  29 Mart 2022, 18:32 REPLY

  cami kapısı fiyatları alabilirmiyim

 • İbrahim sert
  5 Ekim 2022, 09:50 REPLY

  Cami kapı fiyatı alabilirmiyim.ortalama ne tutar.Yükseklik 2.55. Genişlik 2 m

© Copyright 2023 / Bayındır Ahşap